Στην πρεμιέρα του πανελλήνιου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης η ομάδα της Λάρισας κέρδισε 2-1 την αντίστοιχη ομάδα των Τρικάλων.

Δυνατό παιχνίδι, με ωραίες φάσεις εκατέρωθεν. Το πρώτο ημίχρονο ηταν μοιρασμένο αλλά η ομάδα των Τρικάλων προηγήθηκε με σουτ εξω από την μεγάλη περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομαδα της Λάρισας είχε υπεροχή και ισοφάρισε ο Κώστας Χατζής μετά από ασίστ του Νικου Φακιτσα. Δύο λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού ο Θωμάς Κωσταρελλος, παίχτης της Λάρισας, κέρδισε πέναλτι και το το εκτέλεσε με επιτυχία ο Κωστας Κατσαρας.

Αυριο το πρωτάθλημα συνεχιζεται με το παιχνίδι Εκπαιδευτικοι Λάρισας - Π. Κοζάνης.

Η σύνθεση της ομάδας της Λάρισας : Προπονητες:Μυλωνάς Γιάννης, Βουτυριτσας Θ. Κυριτσης Γ., Νικου Κ., Χαλιαμαλιας Φ., Κατσαρας Κ., Κωσταρελλος Μ., Μυλωνάς Γ., Μπακαρτζης Π., Χατζής Κ., Βλαχοπουλος Δ., Φακιτσας Ν., Ναστος Γ., Βιτκος Ν., Τσανουσας Δ., Βαρελας Η., Σπαθης Χ., Τσοτσας Β.