Η Καβάλα νίκησε εκτός έδρας τον Απόλλωνα Λάρισας με 1-0 και ανέβηκε στους 26 πόντους (15η θέση), ενώ η Θεσσαλική ομάδα παρέμεινε στους 28 πόντους (12η θέση), κοντά στις θέσεις που οδηγούν σε υποβιβασμό.

Δυναμικά ξεκίνησαν οι δύο ομάδες, παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο και ο αγώνας με γρήγορο ρυθμό, με τον Απόλλωνα Λάρισας να έχει το πάνω χέρι και να απειλεί με τις φάσεις των Τιμπουέ και Χατζή, αλλά το σκορ του ημιχρόνου να παραμένει στο 0-0.

Ίδιο σκηνικό στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να απειλούν, αλλά την Καβάλα να πετυχαίνει το 1-0 στο 76' λεπτό, με τον Καϊούμπι, μετά από πάσα του Έμπερτ, το οποίο διαμόρφωσε το τελικό σκορ του αγώνα.

Απόλλων Λάρισας (Γράφας): Αστράς, Τιμπουέ, Πετράκης, Βίγια, Γιαννίτσης, Σταματής, Καλούσης, Λίταινας, Μπαλογιάννης, Χατζής, Καραμόκο.

Καβάλα (Διλμπέρης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Αρμάλας, Στίκας, Θωμαΐδης, Σπάσιτς, Καραγιάννης (64′ Οκάν), Έμπερτ, Σαμπανίδης, Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς.