Tην ευκαιρία να κάνουν τις δοκιμές τους σε πρόσωπα και σχήματα είχαν την Πέμπτη (5/8) στο Καρπενήσι ο Κώστας Φραντζέσκος και ο Γιάννης Ταουσιάνης, με την ΑΕΛ να παίρνει τη φιλική νίκη με 1-0 επί του Λεβαδειακού.

Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Γιάκος στο 27', αξιοποιώντας από κοντά τη σέντρα του Μαϊδανού και νικώντας τον Στογιάνοβιτς.

Ένα λεπτό νωρίτερα ο γκολκίπερ των Βοιωτών είχε αποσοβήσει την παραβίαση της εστίας του, αποκρούοντας το πέναλτι που εκτέλεσε για τους «βυσσινί» ο Ακούνια.

ΑΕΛ (Κώστας Φραντζέσκος): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Θεολόγου, Πατράλης, Κοτσιανούλης, Νικολιάς, Γιάκος, Συμελίδης, Ακούνια.

Έπαιξαν και οι: Θεοδωρόπουλος, Μισυρλής, Μπέρτος, Γκοτζαμανίδης, Αγγελούλης, Χαλάτσης, Κ. Παπαγεωργίου, Μιλτιάδης, Γκράουρ, Γλυνός, Ζαχαράκης, Κούστα, Δάκτυλας, Μαυριάς, Κολομπίνο.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Στογιάνοβιτς, Μανιώτης, Πιτσώλης, Λιάγκας, Βήχος, Νίλι, Χάμοντ, Αλμπάνης, Τσιώλης, Αραβίδης, Τσιριγώτης.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν οι: Αγγελόπουλος, Τζημόπουλος, Δούμτσιος, Βλάχος, Νίκας, Παναγιώτου, Τσάπρας, Φιγκεϊρέδο, Μεχία, Πολέτο, Μυτίδης.

Πηγή ΦΩΤΟ: aelole