Ένα γκολ ήταν αρκετό. Η ΑΕΛ χάρη στο πολύ όμορφο τέρμα που πέτυχε ο Κώστας Νεμπεγλέρας από ασσίστ του Μπόγιοβιτς στο πρώτο ημίχρονο, πήρε την νίκη και πέρασε από την έδρα του Απόλλων Καλαμαριάς με 0 – 1. Κακή γενικά η διαιτησία, δύο κόκκινες θα έπρεπε να είχαν δεχτεί οι γηπεδούχοι.

Η ΑΕΛ δεν μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν στα πρώτα λεπτά την κατοχή και με τους Αναστασίου και Καπετάνο να προσπαθούν να απειλήσουν. Λίγο αργότερα όμως οι "βυσσινοί" ανέβασαν ρυθμούς και με το γκολ του Νεμπεγλέρα πήραν την πολυπόθητη νίκη.

Οι Συνθέσεις

Απόλλων Καλαμαριάς (Παναγιώτης Διλμπέρης): Βρονταράς, Γαλανόπουλος, Δήμου, Παπαστεριανός, Ακασού (46΄Νατσιόπουλος), Παναγιωτούδης, Τσούτσης, Καπετάνος (81΄Βαγγελόπουλος), Παπαδόπουλος Β. (55΄Καράμπελας), Αναστασίου.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Αποστολίδης, Κοντοδήμος, Μουλόπουλος, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Νεμπεγλέρας, Μελισσάς, Πινδώνης, Σουάνης (72΄Ελιομάρ), Μπόγιοβιτς (86΄Γκούρτσας), Γιάντσης (64΄Μπιλά).