Την ήττα με σκορ 4-0 γνώρισε η ομάδα της ΑΕΛ Κ17 την Τετάρτη (4/10) στο Αθλητικό Κέντρο «Όλγα Βασδέκη» στο Βόλο, από την ομάδα του Βόλου NΠΣ.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής (1η φάση – Γ’ όμιλος) του πρωταθλήματος Super League Κ17.

Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 11’ με γκολ του Χάνου, ενώ στο 32’ οι γηπεδούχοι είχαν κάθετο δοκάρι με τον Παναγούλα. Αξίζει να τονίσουμε πως στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας διαμαρτύρεται για πέναλτι που δεν δόθηκε σε ανατροπή του Γκρόζου.

Στην επανάληψη η ΑΕΛ πίεσε για την ισοφάριση όμως από ατομικά κυρίως λάθη δέχθηκε την ήττα.

Το 2-0 σημειώθηκε στο 64’ με τον Κρομμύδα, το 3-0 στο 75’ από τον ίδιο παίκτη και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 91’ ο Σαντής.

Από πλευράς ΑΕΛ χάθηκαν ευκαιρίες από τον Γραβάνη και τον Ρίζο.

Βόλος ΝΠΣ Κ17 (Φώτης Αγραφιώτης): Κόκκορης, Παναγούλας, Ρίσκος (68’ Θωμαϊδης), Καφετζής, Γυριχίδης, Τσάτσος (45’ Σταύρο), Χάνος (59’ Αναστασόπουλος), Κρομμύδας, Σαντής, Παππάς (56’ Στέφα), Καρακώστας (68’ Δάσκαλος).

ΑΕΛ Κ17 (Κώστας Νεμπεγλέρας): Σπανός, Αρσένης, Γκρόζος, Δεμίρης, Κουπατσάρας, Καλαθάς (63’ Βαρσάμης), Κουτζαηλίας (63’ Μπασδέκης), Ρίζος (88’ Νταφούλης), Δημηνίκος (78’ Τσακμάκης Μ.), Μπρισίμης (63’ Όντος), Γραβάνης.