Πολύ εύκολα πέρασε από το Αιγίνιο ο Απόλλων Λάρισας την Κυριακή (4/11), όπου επικράτησε με 4-0 του τοπικού Αιγινιακού, για την 2η αγωνιστική της Β' Εθνικής.
Οι «κυανόλευκοι» με αυτή την επικράτηση έκαναν το 2Χ2 στο πρωτάθλημα, έχοντας ξεκινήσει ιδανικά την φετινή σεζόν.
Οι Θεσσαλοί έφτασαν άνετα και δίκαια στη νίκη, καθώς είχαν το πάνω χέρι σε όλη την αναμέτρηση.
Στο 15' η ομάδα του Τροϊζι πήρε το προβάδισμα στο σκορ με σουτ του Τασιουλή, με τον ίδιο παίκτη στο 36' να έχει και δοκάρι. Το 0-2 έγινε στο 41' με σκόρερ τον Χατζή.
Οι φιλοξενούνεμνη μπήκαν δυναμικά και στο δεύτερο ημίχρονο και στο 50' ο Λουκάο με ωραίο σουτ-λόμπα έκανε το 3-0 για την ομάδα του.
Το... κερασάκι στην τούρτα έβαλε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σουλιώτης, με το 0-4 να είναι το τελικό σκορ.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Γιαγκιόζης, Ορφανίδης, Τοπαλίδης, Πετρούσης (46′ Κλιγγόπουλος), Ζήσης, Λάσκαρης, Πιαστόπουλος, Πολύζος (46′ Έππας), Δούμτσιος (46′ Κούστα), Μαρκόφσκι, Παπαδόπουλος.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρσέλο Τροΐζι): Μάντζαρης, Σκούπρα, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Κοντοές, Πολέτο (85′ Μπιμάι), Μαρκολίνο, Λουκάο Μεϊρέλες, Λούκας Ράμος, Τασιούλης (63′ Καμπέρης), Σουλιώτης.