Με ήττα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις τη στη φετινή σεζόν η ΑΕΛ, χάνοντας στη Λεωφόρο από τον Παναθηναϊκό με 2-0 στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής.

Το παιχνίδι κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με τους «πράσινους» να ανοίγουν στο 39ο λεπτό το σκορ με τον Λέτο. Μετά την ανάπαυλα, ο Μπεργκ στο 49ο λεπτό έγραψε το 2-0 που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, φτάνοντας τα 22 γκολ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στη Θύρα 13 αναρτήθηκε πανό κατά του Αλέξη Κούγια, ενώ φίλαθλοι του Παναθηναϊκού φώναξαν και συνθήματα.

Η επόμενη μέρα για την ΑΕΛ θα φανεί στη συνέντευξη Τύπου που έχει συγκαλέσει ο μεγαλομέτοχος της ΑΕΛ την προσεχή Πέμπτη.

Οι συνθέσεις:

Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος, Μέστο, Κουτρουμπής, Ευαγγέλου, Χουχούμης, Κουρμπέλης, Μαρινάκης, Βιγιαφάνιες, Χατζηγιοβάνης, Λέτο και Μπεργκ

ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Ναβάρο, Φάρκας, Γκιόλιας, Κόντορ, Φατιόν, Αναστασόπουλος, Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς, Βαρέλα, Ναζλίδης.