Έτοιμος για τη σέντρα της Football League έδειξε ο Άρης. Οι κίτρινοι επικράτησαν με σκορ 2-0 απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας στο «Κλεάνθης Βικελίδης» κι έκλεισαν με νίκες τα φιλικά προετοιμασίας τους.
Ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν οι παίκτες του Δημήτρη Σπανού. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά, δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, όμως δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. Λίγο μετά την σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο (52’) ο Άρης πέτυχε τον στόχο του με τον Πασά να σερβίρει το 1-0 στον Διαμαντόπουλο. Οι κίτρινοι συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο, δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα και στο 84ο λεπτό ο Μιλούνοβιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ «έγραψε» το τελικό 2-0.
ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σπανός): Καντιμοίρης (84' Μαντζάρης), Μπούρμπος (20' Τζανακάκης, 34' Νέτο), Τσουμάνης, Δεληζήσης, Μαραγκός (84' Καλούδης), Μουμίν (46' Ιντζόγλου), Παυλίδης (75' Κλιγγόπουλος), Πλατέλλας (58' Μιλούνοβιτς), Ντούνης (55' Στεφάνοβιτς), Πασάς (66' Λώττας), Διαμαντόπουλος.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Φιρινίδης (46' Κραβαρίτης), Σκούπρα (73' Σάββας), Κουρτεσιώτης (74' Μίλιτς), Ανδρέου, Παπαζαχαρίας (79' Ανδρέου), Χατζής (73' Ιβανίδης), Σουλίδης (60' Διβανές),Λαμπρόπουλος (60' Καρακατσάνης), Σαχινίδης (82' Καμπέρης), Μαυρίας (64' Τσιλούλης), Βουτσιάς (46' Τζάνης)