Την ήττα γνώρισε στην Καβάλα ο Γυμναστικός ο οποίος έχασε από την τοπική ομάδα με 86-63, καθώς τα πολλά προβλήματα του στοίχησαν.

Νίκολιτς, Γ. Τσούμας και Σπανούλης δεν ακολούθησαν καν την ομάδα στην Καβάλα, ενώ με ενοχλήσεις από τραυματισμούς αγωνίστηκαν οι Γκιουλέκας και Τέλιος και με ίωση έπαιξε ο Σπυρόπουλος. Όλα αυτά συνετέλεσαν στην μέτρια εικόνα που παρουσία η λαρισινή ομάδα σήμερα η οποία αν εξαιρέσει κανείς το πρώτο δεκάλεπτο όταν και κόντραρε τον αντίπαλο, στην συνέχεια δεν μπόρεσε να αναδείξει τον καλό της εαυτό με συνέπεια να επέλθει η φιλική ήττα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα με ντισκαλιφιέ αποβλήθηκε ο Τσουράκης, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή.

ΓΣΛ: (Μπουλιάκης): Τόζιος, Τέλιος, Χαιρετίδης, Κούτρας, Μπέμπης, Σπυρόπουλος, Γκιουλέκας, Τσούμας Σ., Τσουράκης, Γουμενόπουλος.