» Στοίχημα

Έκδοση: 2132, 30-9-2014
Διαβάστε την εφημερίδα όπως στο χαρτί σε αρχείο .pdf

Αθλητικά » Ποδόσφαιρο » Super League
Δημοσιεύτηκε: Κυριακή 3 Απριλίου 2011, 21:57 από Kosmoslarissa Εκτυπώστε το άρθρο Αποστολή του άρθρου σε φίλο/φίλη

Πρόταση του άρθρου σε φίλο/λη

Στην παρακάτω φόρμα μπορείτε να προτείνετε το άρθρο σε κάποιον/οιαν φίλο/λη σας.
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
Bookmark αυτό το άρθρο

Ήττα (1-0) και «τίτλοι τέλους» για την ΑΕΛ

Μια ομάδα χωρίς συνοχή, με παίκτες και προπονητή να έχουν αποδεχθεί τη μοίρα τους, η ΑΕΛ εμφανίστηκε στην Τούμπα μόνο για το τυπικό της υπόθεσης. Κρούσμα απειθαρχίας και από τον Μετίν.

Χωρίς πάθος αλλά και συγκεκριμένους αγωνιστικούς προσανατολισμούς η ομάδα του Κωστένογλου γνώρισε άλλη μια ήττα –καταδικαστική- από τον ΠΑΟΚ με σκορ 1-0.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να παίζουν ωραίο ποδόσφαιρο παρότι δεν υπήρχαν φάσεις στα πρώτα λεπτά.
 Στο 14ο λεπτό είχαμε μία φάση που πραγματικά είναι από τις πιο περίεργες που έχουμε δει ποτέ. Ο Έτο είχε κρύψει στο σορτσάκι του από την αρχή του αγώνα ένα μπουκάλι νερό (!!), ο διαιτητής το κατάλαβε αμέσως και του έβγαλε κίτρινη κάρτα. Απίστευτη φάση. Δυο λεπτά νωρίτερα πάντως η ΑΕΛ έχασε τον Πανκράτ που τραυματίστηκε και στη θέση του πέρασε ο Μπλάζεκ.

Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε τις αναγκαστικές αλλαγές στο 32ο λεπτό, όταν ο Γκαρσία πέρασε έξω και στη θέση του μπήκε ο Αρίας. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με λίγες φάσεις και την ΑΕΛ να ισορροπεί την κατοχή της μπάλας και να χάνει δυο ευκαιρίες με Κουζάν και Νταμπίζα με αντίστοιχες κεφαλιές.

Η επανάληψη ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να παίζουν άναρχο ποδόσφαιρο, παρόλα αυτά ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 68ο λεπτό. Ο Λίνο γύρισε μέσα στη μεγάλη περιοχή και ο Αθανασιάδης με διπλή προσπάθεια και πλασέ νίκησε τον Αμπάρη.

Ένα λεπτό αργότερα η ΑΕΛ δεν μπόρεσε να φέρει το ματς στα ίσα. Ο Νταμπίζας έκανε ένα γέμισμα μέσα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Έτο έκανε ολέθριο λάθος και ο Τσιμπάμπα απέναντι από τον Χαλκιά έστειλε την μπάλα άουτ.

Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με την ΑΕΛ να μένει με δέκα παίκτες λόγω της ανόητης αποβολής του Ταλ.